FAQDlaczego program ECP nie potrzebuje sprzętowych rejestratorów (czytników kart)?
Identyfikacja pracownika odbywa się za pomocą loginu i hasła, które pracownik podaje/wpisuje każdorazowo przy wejściu oraz wyjściu z pracy (opuszczeniu stanowiska). Wystarczy tylko komputer z zainstalowanym programem ECP aby odnotować czas wejścia/wyjścia/przerwy w centralnej bazie danych.

Czy rozwiązanie typu RCP nie potrzebujące urządzeń jest bezpieczne - czy istnieje możliwość oszustwa przez pracownika np.podanie innej osobie swojego loginu i hasła?
Program ECP jest pod tym względem tak samo bezpieczny jak systemy RCP z rejestratorami/czytnikami kart gdzie istnieje możliwość przekazania karty identyfikacyjnej innej osobie. Większy poziom bezpieczeństwa oferują dopiero czytniki biometryczne skanujące linie papilarne lub siatkówkę oka. Dodatkowo program ECP rejestruje także inne pomocne weryfikacji dane: login systemowy (Windows), nazwę komputera i obraz z kamery (jeżeli komputer jest w nią wyposażony).

Czy program ECP korzysta z czasu lokalnego?
Nie, program ECP pobiera czas z serwera (czas serwerowy), a nie ze stanowiska komputerowego (czas lokalny) gdzie loguje się pracownik. Sytuacja gdy pracownik chciałby oszukać i przestawić czas na swoim komputerze nie może zaistnieć.

Jak w praktyce kontroluje się frekwencję/absencję pracowników?
Do tego celu służy program Frekwenter łączący się z centralną bazą danych i podający frekwencję/absencję w danym dniu. Więcej funkcji oferuje program MegaRaport, który tworzy zestawienia i wydruki za podany okres czasu.

Jak kamera jest wykorzystywana przez program ECP?
Po uruchumieniu programu (Loger, Deloger) kamera jest aktywowana i pokazuje obraz w prawym oknie programu. Powinna ona być nakierowana tak, aby widoczny był operator/użytkownik komputera. W chwili logowania (wejście) lub wylogowania (wyjście) obraz z kamery jest zapisywany w bazie danych. Kamera jest wyłączana po zamknięciu programu ECP. Większość obecnie produkowanych komputerów (notebooki) posiada wbudowaną kamerę, a komputery typu desktop można wyposażyć w tanią kamerę webową na złączu USB.

Czym różni się ECP od ECP-USCAN ?
System ECP to komputery robocze użytkowników podłączone do sieci Ethernet z zainstalowanymi prostymi programami ECP Loger, ECP Deloger i opcjonalnymi kamerami internetowymi.

System ECP-USCAN to zestawy 2 czytników kodów kreskowych, karty plastikowe z nadrukowanym kodem kreskowym i dedykowany komputer podłączony do firmowej sieci Ethernet z zainstalowanym programem ECP-USCAN obsługujący opcjonalną kamerę internetową.

Jeżeli w firmie większość pracowników pracuje na komputerach to polecany jest ECP, natomiast gdy większość pracowników nie używa komputerów to lepszy jest ECP-USCAN.